Praktyczne pojemniki na chleb z drewna bukowego

Artykuły do kuchni

Pojemniki na chleb, potocznie nazywane chlebakami, są bardzo popularnymi elementami wystroju kuchennego blatu. Aktualnie chlebak nie spełnia wyłącznie funkcji przechowywania żywności, ale także funkcję ozdobną, dzięki eleganckiemu wykończeniu.

W zależności od tego, jaki styl zabudowy panuje w naszej kuchni, możemy dobrać nasze pojemniki na chleb pod względem materiału, wykończenia i koloru.

W naszej ofercie proponujemy bardzo klasyczne pojemniki na chleb wykonane z drewna, które wpasują się do większości wystrojów kuchni.


Konstrukcja oraz przeznaczenie drewnianych pojemników na chleb

Chlebaki, jak sama nazwa wskazuje, służą głównie do bezpiecznego przechowywania pieczywa tak, aby jak najdłużej zachować jego świeżość, pierwotny smak, a także chronić przed pleśnią lub nadmiernym wysychaniem, bądź też dostępem owadów. Odpowiednio zrobione pod względem technicznym, spełniają swoją rolę.

Przykładowo, aby pieczywo jak najdłużej było zdatne do spożycia, chlebak nie powinien być idealnie szczelny. Odpowiednia cyrkulacja jest powietrza jest bardzo istotna.

Chlebaki składają się najczęściej z dwóch części – nieruchomej bryły i ruchomej pokrywy, w postaci klapki, lub rozsuwanej żaluzji. Spotykane są także pojemniki z kloszami lub wiklinowe.

Nasza marka może pochwalić się wysokiej jakości produktami, które zawierają wyżej opisane rozwiązania.


Pojemniki na chleb z tworzywa drewnianego


Chlebak wykonany z drewna doskonale prezentuje się na kuchennym blacie zarówno nowoczesnej kuchni, jak i tej bardziej klasycznej, z większą ilością elementów drewnianych.

Jego wielkość dopasujemy pod względem dostępnego miejsca i przestrzeni, ponieważ pojemnik na chleb trzymamy na zewnątrz zabudowy. Musi więc być nie tylko przyjemny dla oka, ale także nie zabierać za dużo miejsca, aby był ekonomiczny.

W asortymencie naszej marki proponujemy oryginalny i nietuzinkowy chlebak, który jest połączeniem drewna i wikliny. Na pewno jest to niekonwencjonalny pomysł na ożywienie i uatrakcyjnienie swojej przestrzeni kuchennej.

Zachęcamy także do zapoznania się z innymi naszymi produktami do przechowywania żywności, dostępnych także w różnych odmianach kolorystycznych.