Od lat 20-tych zeszłego wieku na terenach obecnego zakładu w Gorlicach prowadzono drobną wytwórczość wyrobów z drewna. Po II wojnie światowej nieruchomości te stały się własnością Skarbu Państwa tworząc podwaliny zakładu produkcyjnego zajmującego się w początkowym okresie działalności przecieraniem surowca tartacznego i produkcją wieszaków odzieżowych.

Do 1963 roku zakład został w znacznym stopniu rozbudowany i zmodernizowany, a ZPD FOREST stał się przedsiębiorstwem wielozakładowym z własnymi tartakami, produkującym dodatkowo parkiet oraz meble kuchenne. Początkiem lat 90-tych odłączono zależne spółki od zakładu i wdrożono program restrukturyzacji, co skutkowało w maju 2001 powołaniem spółki pracowniczej o nazwie Gorlickie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego FOREST sp. z o.o. Nowa skrócona nazwa Forest Gorlice sp.z o.o. obowiązuje od 27-go listopada 2014 roku.

Zasadnicza część oferty produktowej dotyczy drewnianych wieszaków odzieżowych wykonywanych w rozmaitych wersjach i wykończeniach. Pozostała sfera działalności opiera się na szerokiej gamie tradycyjnych drewnianych wyrobów do kuchni, w tym desek kuchennych, pojemników do przechowywania pieczywo oraz przyborów kuchennych. Zatrudniamy około 250 osób i jesteśmy jednym z największych tego typu zakładów w Europie. Lata nieprzerwanej tradycji nie tylko uczyniły z firmy Forest lidera w produkcji odzieżowych wieszaków na rynku polskim, lecz również ważnego gracza na rynku europejskim. Swoje wyroby eksportujemy do wielu krajów Unii Europejskiej, Japonii, Szwajcarii, Rosji, na Ukrainę. Udział eksportu w całkowitej produkcji firmy to ponad 77%. Jednym z naszych czołowych odbiorców jest firma IKEA.

Naszym celem jest sukces Klienta poprzez dostarczenie mu produktów najwyższej klasy, dostosowanych do Jego potrzeb i wymogów. Podstawowym materiałem do produkcji naszych wyrobów jest drewno bukowe, ale dysponujemy także jesionowym, dębowym i jaworowym. Od 1998 roku posiadamy Certyfikat FSC® (The Forest Stewardship Council), który stanowi zapewnienie dla odbiorców wyrobu finalnego, oznaczonego logiem FSC, że produkt jest pozyskiwany z drewna pochodzącego z odpowiedzialnej gospodarki leśnej, łącząc przy tym troskę o środowisko oraz interesy kontrahentów. Niewielką ilość drewna odpadowego wykorzystujemy w cyklu produkcyjnym do ogrzewania hal i suszarni, staramy się tym samym redukować zużycie innych paliw i zanieczyszczeń jakie mogą powodować. Dbamy, aby materiały wykorzystywane do produkcji były bezpieczne dla ludzi i środowiska naturalnego. Lakiery, rozcieńczalniki kupujemy w firmie Plantagchemie GmbH oraz Oli-Lacke GmbH, lakier antypoślizgowy-Mankiewicz Gebr.&Co., a bejce proszkowe w firmie Weilburger Coatings GmbH). Atesty wydane przez Państwowy Zakład Higieny dopuszczają do kontaktu z żywnością wszystkie produkowane przez firmę Forest deski do krojenia, pojemniki do przechowywania pieczywa, oraz drobną galanterię kuchenną.