Drewniane deski kuchenne z drewna bukowego

Artykuły do kuchni

Deska do krojenia jest niezbędna w każdej kuchni. Codziennie używamy deski do siekania, krojenia, miażdżenia lub po prostu do układania jedzenia.

Deska kuchenna często stanowi również ozdobę kuchennego blatu, dlatego oprócz jej funkcjonalności, powinna także dobrze komponować się z naszym wnętrzem.

Poniżej przedstawimy nasz szeroki asortyment desek do krojenia. Zachęcamy także do zapoznania się bliżej z naszą ofertą.


Jakie deski kuchenne są najlepsze?


Nasza firma ma w swoim sklepie internetowym oraz dla odbiorców hurtowych deski do krojenia, które są bardzo solidne, zrobione z drewna bukowego.

Bardzo popularne są także deski ceramiczne, szklane, granitowe lub plastikowe. Każda ma wady i zalety i tylko od indywidualnych upodobań zależy, która znajdzie się w naszym domu. Na pewno deska kuchenne powinna być stabilna, bezpieczna z użytkowaniu, łatwa w utrzymaniu czystości.

Poszukując idealnej deski drewnianej, należy zastanowić się nad twardością poszczególnego drewna. Deski zrobione z topoli, osiki lub wierzby, będą z pewnością należeć do desek bardzo miękkich, więc jest to dyskusyjne, czy spełnią one swoją rolę w kuchni.

Drewno o średniej twardości to orzech, lipa i akacja, więc deski z tych drzew są już na lepszej pozycji.

Najtrwalsze i najbardziej cenione są deski kuchenne zrobione z bardzo twardego drewna, na przykład bukowego, dębowego lub jesionowego. W naszej ofercie można znaleźć właśnie najbardziej solidne deski, które posłużą przez wiele lat.

Budowa deski do krojenia ma także duże znaczenie. Powierzchnia może być całkowicie płaska, lub rowkowana przy brzegach, dzięki czemu wszelkie płyny i ciesz, nie będą niekontrolowanie wyciekać poza deskę.

Polecamy także deski z rączkami, które są bardzo wygodne do utrzymywania stabilności przy intensywnym krojeniu. Nasza okrągła deska bukowa, posiada szeroką, metalową rączkę, dzięki której możemy bezpiecznie i wygodnie przenosić deskę wraz z jej zawartością.


Jak dbać o deski kuchenne?Bardzo ważne są czystość i zachowanie higieny akcesoriów kuchennych. Nie należy bać się mycia. Przestrzegać trzeba tylko zasady, by nie zostawiać drewnianych elementów przez dłuższy czas w wodzie.

Desek nie można także myć w zmywarce, po umyciu trzeba ją wytrzeć do sucha – najlepiej papierowym ręcznikiem. 

Serdecznie zapraszamy do zadawania wszelkich pytań naszym pracownikom, którzy chętnie pomogą w wyborze naszych produktów