WIESZAKI DO TWOJEJ GARDEROBY, jakich potrzebujesz !!! Część 4/6

Część 4/6: WIESZAKI DO TWOJEJ GARDEROBY, jakich potrzebujesz !!!🧐
Wieszaki dla odzieży z kategorii „Top” – marynarki, garnitury, garsonki, płaszcze i kurtki

Dla odzieży wierzchniej zalecane jest stosowanie wieszaków z szerokim ramieniem do odpowiedniego podparcia części barkowej ubrania.  W tej kategorii rozróżniamy dwa typy wieszaków. Modele bazujące na designie i konstrukcji wieszaków przeznaczonych do wieszania koszul czy bluzek, z tym  wyjątkiem, że są grubsze i dodatkowo w dolnej części ramienia wyposażone w specjalne poszerzenie pod część barkową ubrania. Takie poszerzenie może być od 30 do 55 mm, ale czasami Wykonujemy również wieszaki z szerokim ramieniem na np. 65 mm. Wśród tej grupy znajdą się m.in. Model 246, Model 246-OK, Model 266 z oferty Forest Gorlice.

Drugi typ wieszaków w tej kategorii to tak zwane wieszaki bryłowe często nazywane wieszakami 3D lub Solid Wood . Ramię takiego wieszaka wykonane jest z jednego kawałka drewna, któremu podczas skomplikowanemu procesowi obróbki nadawany jest niepowtarzalny  kształt. Duża część pracy ze wykonywana jest ręcznie, ponieważ tylko doświadczony szlifierz jest w stanie wygładzić odpowiednio drewno i nadać mu finalną bryłę zgodną ze wzorem.  Wieszaki bryłowe są najbardziej ekskluzywną formą wieszaka, w jaką można wyposażyć swoją garderobę. Wśród tej kategorii prym wiedzie nasz flagowy Model B-105 odznaczający się klasyczną, a zarazem nietuzinkową formą dzięki czemu sprawdza się w każdej przestrzeni.

Komplety ubrań takich jak garnitury czy garsonki wymagają wieszaka z poprzeczką, aby dolną część odzieży powiesić razem z kompletem. Można użyć drewnianej poprzeczki lub takiej wyposażonej w klipsy.

W przypadku poprzeczki drewnianej warto zwrócić uwagę czy jest ona wyposażona w rozwiązanie zapobiegające ześlizgiwaniu się spodni z poprzeczki. Mogą do tego służyć specjalne rowki, czy pokrycie poprzeczki fokiem (rodzaj weluru nakładanego elektrostatycznie na porzeczkę) lub specjalnym wężem z podłużnym ząbkowaniem.

Wybierając poprzeczkę metalową, wyposażoną w klipsy należy zwrócić uwagę czy ich zakończenia posiadają specjalne gumowe wkładki, które poprawiają trzymanie odzieży, a zarazem chronią ja przed uszkodzeniami przez klips.

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.forest.gorlice.pl , aby bliżej poznać wyżej wymienione modele wraz z towarzyszą im galerią zdjęć.