WIESZAKI DO TWOJEJ GARDEROBY, jakich potrzebujesz !!! Część 2/6

WIESZAKI DO TWOJEJ GARDEROBY, jakich potrzebujesz !!!🧐
Część 2/6: „Jaki typ wieszaka vs rodzaj odzieży?” podział

Najczęściej odzież pod względem doboru wieszaków dzielimy na:

Część górną „TOP” i część dolną „BOTTOM”

Do części górnej odzieży zaliczymy koszule, bluzki, sukienki jak również tak zwaną odzież wierzchnią, czyli marynarki garsonki, płaszcze i kurtki.

Dolna część odzieży to spodnie i spódnice. Jest jeszcze trzecia grupa, gdzie znajdują się dodatki takie jak apaszki czy krawaty lub inna odzież, która wymaga zastosowania specjalnych wieszaków.

Długość wieszaka powinna być dobrana w zależności od typu odzieży i rozmiaru.

Dlatego zazwyczaj odzież damska wymaga krótszych wieszaków, a wieszak na marynarki lub garsonki może być dłuższy niż na koszule i bluzki, ponieważ odzież wierzchnia ma większe rozmiary niż ubrania zakładane pod nie. Standardowa długość wieszaków produkowanych przez @Forest Gorlice to 41cm 43cm i 45cm. Takie same standardy wymiarów funkcjonują w branży odzieżowej i są wykorzystywane przez sklepy do ekspozycji ubrań.  Dla Pań najczęściej najodpowiedniejsza długość wieszaka to 41 i 43cm , dla Panów natomiast 43 cm i 45cm. Oczywiście rozmiar garderoby, jaki jest noszony przez Pana czy Panią mogą powodować,  że rozmiarówka „damska” wieszaków będzie odpowiednia dla odzieży Pana i odwrotnie.  W naszej ofercie są również te same wieszaki w rozmiarach innych niż wymienione powyżej, aby zaspokoić potrzeby każdego klienta i typu odzieży np. odzieży dziecięcej .

W Polsce trend na posiadanie garderoby, czy też szafy garderobianej rozwija się już od kilku lat i tego typu rozwiązanie jest spotykane również w mieszkaniach zlokalizowanych w bloku. Wcześniej funkcjonowało przekonanie, że w małym mieszaniu nie ma miejsca na garderobę i jedynym rozwiązaniem była zwykła szafa. Dzisiaj to się zmieniło.

W sklepach najczęściej spotkamy „uniwerslane” wieszaki często dostępne w jednym kolorze, z poprzeczką i wymiarze ok 43cm. Stosunkowo od niedawna w ofercie sklepów z wyposażeniem do domu można znaleźć wieszaki na spodnie i spódnice. Wcześniej tego typu oferta należała do rzadkości.

Rozwiązania i dobór wieszaków do typu ubrania został wypracowany przez branżę odzieżową kupując dedykowane wieszaki do naszej garderoby czerpiemy wiedzę i doświadczenie z branży, która wieszaków używa na co dzień, a ich troska o to aby eksponowane ubrania wisiały poprawnie, nie niszczyły się spowodowała, że oferowane przez nas rozwiązania są sprawdzone i śmiało mogą być użyte do domowych potrzeb.

W kolejnej części i powiemy  jaki typ wieszaka jest dedykowany dla koszul jak i dla marynarek, skąd różnice i jakie korzyści z nich wynikają.