Drewniane wieszaki – jak dobrać wieszak do rodzaju odzieży?

Rodzaj wieszaków, na których przechowujesz ubrania, ma wpływ na trwałość twojej odzieży. Jeśli dotychczas nie przywiązywałeś uwagi do wieszaków na ubrania, pora to zmienić. Odpowiednio dobrane wieszaki pozwolą nie tylko dłużej cieszyć się swoimi ulubionymi bluzkami czy sukienkami, ale dzięki nim łatwiej utrzymać porządek w szafie. Odpowiednio dobrane wieszaki pozwolą także w pełni wykorzystać przestrzeń szafy czy garderoby.

Na wieszakach przechowujemy odzież, która łatwo może się odkształcać czy gnieść, jak np. koszule, sukienki, marynarki, płaszcze czy cienkie bluzki. Dbając o swoją odzież, chcemy jak najdłużej zachować jej trwałość. Dlatego wieszaki powinny być wysokiej jakości oraz trwałe, dlatego najlepiej zdecydować się na wieszaki drewniane.

Rodzaje wieszaków na ubrania

Warto zaznaczyć, że konkretne wieszaki są przeznaczone do przechowywania określonych elementów garderoby. Poniżej przedstawiamy główne rodzaje z naszego portfolio wieszaków drewnianych:

  • wieszaki na koszule, bluzki i sukienki

klasyczne, lekkie wieszaki, które pozwolą w praktyczny sposób przechowywać ten rodzaj odzieży. Kształt ramion oraz konstrukcja naszych modeli pozwoli w łatwy i estetyczny sposób organizować i uporządkować szafę, oraz nie wpłynie na deformacje czy zniekształcenie koszul, bluzek i sukienek.

  • wieszaki na kurtki, płaszcze i garnitury

te części garderoby wymagają pogrubionych, solidnych ramion wieszaka, które utrzymają ich ciężar. Zawieszone na odpowiednich wieszakach ubrania nie stracą kształtu i nie ulegną deformacji. Dotyczy to przede wszystkim ramion, kołnierzy i pleców. Szczególnie polecamy wieszaki bryłowe, których mocna konstrukcja utrzyma nawet najcięższe płaszcze czy kurtki.

  • wieszaki na spodnie, spódnice

delikatne materiały spodni i spódnic łatwo mogą się gnieść lub zsuwać z klasycznych wieszaków. Dlatego ważne jest, by te części garderoby przechowywać na wieszakach z regulowanymi klipsami. Dzięki nim odzież będzie stabilnie przechowywana oraz zapobiegnie to ich zagnieceniom.

  • wieszaki specjalne na spodnie, spódnice

jeśli nie mamy wiele miejsca w szafie, to dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie specjalnych wieszaków na spodnie i spódnice. Dzięki specjalnym poprzeczkom na jednym wieszaku możemy powiesić kilka spódnic lub spodni bez obawy o ich zagniecenie lub zniekształcenie.

  • wieszaki dla dzieci

tworzone z myślą o ubrankach najmłodszych. Specjalne rozmiary drewnianych wieszaków pozwolą zachować porządek dziecięcych ubranek w szafach. Dodatkowo drewniane wieszaki  świetnie się wkomponują w niemal każdy wystrój dziecięcego pokoju.

  • wieszaki specjalne na ornaty, krawaty i apaszki

Ornaty, krawaty i apaszki tworzone z wyjątkowo delikatnych materiałów, które wymagają odpowiedniego przechowania. Drewniane wieszaki z odpowiednimi wykończeniami przystosowane są, by zapewnić brak zagnieceń i zdeformowań. Jednocześnie pozwalają na uporządkowanie i odpowiednią prezencję tych dodatków.

Liczą się detale

Drewniane wieszaki mogą być elementami nie tylko praktycznymi, ale także estetycznymi. W naszym portfolio wieszaków drewnianych znajdą Państwo szeroki wybór produktów. Z kolei katalog wykończeń pozwoli Państwu dopasować ich wygląd, kształt oraz kolor do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Właściwie dobrany wieszak nie tylko spełni swoje funkcje, czy też zabezpieczy odzież przed niechcianymi odkształceniami lub zagnieceniami, ale również wydłuży czas użytkowania naszych ubrań. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.