Dlaczego wybrać drewniane wieszaki?

Wybór odpowiedniego wieszaka do szafy jest ważny. Warto zdecydować się na drewniane wieszaki. Wieszaki wykonane z drewna posiadają wiele zalet: są eleganckie i estetycznie się prezentują, mają naturalny kolor oraz są ekologiczne i bezpieczne. Jednak najbardziej istotne jest to, że są solidne i wytrzymałe, mogą nam służyć przez wiele lat.

Z jakiego rodzaju drewna wykonywane są nasze wieszaki?

Wieszaki wykonywane są z trwałego drewna, takiego jak: buk, dąb, jesion, dzięki czemu odznaczają się wysoką jakością, trwałością oraz solidnością. Dzięki temu nie trzeba obawiać się o zniekształcenia, wykrzywienie, wygięcie czy pęknięcie drewnianego wieszaka pod ciężarem ciężkich elementów odzieży, takich jak kurtki, płaszcze, futra.

Na co zwracać uwagę, wybierając wieszak?

Warto zastanowić się, do jakiego typu odzieży będzie zastosowany. Mamy dedykowane wieszaki do różnych elementów garderoby. Przy wyborze idealnego wieszaka istotne są jego:

 • kształt
  • wieszaki o płaskim profilu – dedykowane dla odzieży o delikatnym materiale, takim jak cienkie bluzki czy sukienki. Dzięki możliwości zastosowania wgłębień na ramionach ubrania nie będą się zsuwać i spadać
  • wieszaki formowane – specjalnie łączone pod kątem, idealne do przechowywania koszul
  • wieszaki bryłowe – z wyjątkowo solidną konstrukcją, mocniejszymi ramionami, które utrzymają cięższą odzież
  • wieszaki z poprzeczką i klipsami – pozwalają by przechowywana odzież, np. spodnie czy spódnice były elegancko i stabilnie przechowywane
  • wieszaki specjalne – stworzone z myślą o akcesoriach i dodatkach, takich jak apaszki, szale i krawaty
 • rozmiar – rozmiar ramion, ponieważ nie każdy wieszak będzie pasował do każdego ubrania. Wieszak o zbyt krótkich ramionach sprawi, że ubrania będą się zsuwały, z kolei zbyt długie ramiona wieszaka mogą spowodować wypychanie ramion w odzieży, w naszej ofercie posiadamy także specjalne wieszaki na mniejszą odzież dziecięcą
 • wykończenia – warto zastanowić się nad doborem odpowiednich wykończeń dla drewnianych wieszaków.  Odpowiednio dobrany kolor czy rodzaj haczyku oraz poprzeczki sprawi, że drewniany wieszak będzie nie tylko praktyczny, ale także będzie elementem dekoracyjnym każdej szafy.

Wybór odpowiednich wieszaków zależy od preferencji i upodobań, jednak pamiętać należy, że wieszaki muszą spełniać swoją podstawową rolę – ubrania muszą być na nich idealnie zawieszone. Aby ułatwić wybór idealnych wieszaków w naszej ofercie produktowej przygotowaliśmy rozwiązania dla poszczególnych elementów garderoby – zapoznaj się z naszą ofertą.